Z Wi-Fi surfujesz szybciej!

My w TVK doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznie zmieniającego się rynku usług teleinformatycznych. Rozumiemy, iż coraz więcej spośród Państwa posiada kilka urządzeń korzystających z internetu, co doprowadza do swoistego "wyścigu o łącze", bowiem zbyt wolny internet nie gwarantuje odpowiedniej jakości, jeśli korzysta z niego kilka osób jednocześnie. Dlatego też, wychodząc na przeciw tym problemom i Państwa oczekiwaniom proponujemy zwiększoną prędkość internetu w pakietach net MINI, net MINI PLUS, net STANDARD.

 

 
  net MINI net MINI PLUS net STANDARD
Prędkość standardowa 1 Mbit/s  2 Mbit/s 16 Mbit/s
Prędkość z Wi-Fi 2 Mbit/s  6 Mbit/s 25 Mbit/s

 

Jak łatwo zauważyć, w pakiecie net MINI PLUS, zamówienie usługi Wi-Fi gwarantuje aż trzykrotny wzrost prędkości, przy zaledwie 20% wzroście ceny!

Mało tego! W pozostałych pakietach (net STANDARD PLUS, net MAX i net MAX PLUS) usługa Wi-Fi jest całkowicie bezpłatna! Dokładnie tak! Uważamy bowiem, iż w pakietach o tak dużej przepustowości (prędkości) Wi-Fi powinno być standardem, a nie dodatkiem, za który trzeba płacić.

Czy podłączając swój ruter Wi-Fi dostanę zwiększoną prędkość?

Niestety nie. Zwiększona prędkość jest jedną z zalet naszego internetu Wi-Fi. Dostają Państwo szybszy internet ze względu na dodatkowe 8 zł miesięcznej opłaty (+VAT dla zewnętrznych abonentów).

Co z pozostałymi pakietami?

W pakietach STANDARD PLUS, MAX i MAX PLUS usługa Wi-Fi wliczona jest w cenę abonamentu. Nadal jednakże obowiązuje opłata aktywacyjna (1,23 zł brutto), w przypadku gdy nie korzystają jeszcze Państwo z Wi-Fi, a są zainteresowani założeniem tej usługi.

 

Uwaga! Poprzez zwiększoną prędkość (przy zamówieniu usługi internetu bezprzewodowego Wi-Fi) rozumiemy ogólnie szybszy internet, niezależnie od tego czy korzystają z niego Państwo przez Wi-Fi czy poprzez połączenie kablem ethernetowym. Mało tego, przykładowo osiągnięcie prędkości rzędu kilkudziesięciu Mbit/s (20 i więcej) przy połączeniu Wi-Fi wymaga odpowiedniego sprzętu po Państwa stronie (tzn.  bezprzewodowej karty sieciowej w standardzie 802.11n o przepustowości teoretycznej do 150 Mbit/s lub jej dwuantenowej wersji - do 300 Mbit/s). Należy także pamiętać o tym, iż sama technologia Wi-Fi (tzn. przekazywanie sygnału internetowego za pomocą fal radiowych) posiada pewne ograniczenia, do których należą m.in. odległość od modemu (im dalej, tym sygnał będzie słabszy, a co za tym i maksymalna do uzyskania prędkość będzie niższa) czy zakłócenia innych urządzeń o tej samej częstotliwości nadawania (kuchenki mikrofalowe, bezprzewodowe telefony stacjonarne czy inne urządzenia Wi-Fi). Dlatego też, osiągnięcie prędkości rzędu 60-70 Mbit/s poprzez Wi-Fi jest w praktyce dosyć trudne, dlatego też od pakietu STANDARD PLUS nasze prędkości gwarantowane są tylko przy połączeniu kablem ethernetowym.

Brak któregoś kanału TV? Problemy z dźwiękiem? Internet działa zbyt wolno? Przerywa sygnał?
Sep 26, 2022
Informujemy, że z przyczyn technicznych kanał TVP 3 Lublin zmienił swoją częstotliwość w standardzie DVB-C.
Aug 18, 2022
Drodzy Abonenci,
 
W związku ze zmianą źródła nadawania
Jun 20, 2022
Posiadaczy pakietu Podstawowego Cyfrowego, którzy nie odbierają kanału Polsat News